02 Mayıs 2024 tarihinde saat 13:30 sularında, Büyükkonuk ile Kaplıca arasındaki Anayolu'nun 1-2'nci kilometreleri arasında (Büyükkonuk Çemberi ile Balalan Çemberi Arası) bir trafik kazası meydana geldi. Kaza, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde ikamet eden Fotis FOTIOU (E-79) yönetimindeki BBB 971 plakalı aracın, Büyükkonuk istikametinden Balalan Çemberi istikametine doğru seyir halindeyken dikkatsizlik ve ihmalkarlık sonucu sağa dönüş yaparken arkasını kontrol etmemesiyle başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Kupası'nın galibi belli oldu! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Kupası'nın galibi belli oldu!

Bu sırada aynı istikamette seyreden Hakan ASLAN (E-62) yönetimindeki TPB 171 plakalı otobüs aracı da aynı şekilde dikkatsizlik ve ihmalkarlık sonucu kavşak üzerinden geçerken, TPB 171 plakalı aracın sol ön kısmı ile BBB 971 plakalı aracın sağ yan orta kısmına çarptı.

Kazada ağır şekilde yaralanan BBB 971 plakalı aracın sürücüsü Fotis FOTİOU, ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı sırada maalesef yaşamını yitirdi. Kazada yaralanan araçta yolcu olarak bulunan Julia FOTIOU ise Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalenin ardından müşahede altına alındı.

Editör: Umut Çengi