“OĞUZ’U MUMLA ARIYORUZ”

Üretici kesimlerin “Eski bakan Oğuz’u mumla arıyoruz” şeklinde yakındığı öğrenilirken, sorunlarına çözüm arayan üreticilerin Tarım Bakanlığından ümidi kestikleri ve bir umut Dursun Oğuz’un kapısını çaldıkları gözlemlendi.

“UZLAŞI İLE YOLA DEVAM EDİLMELİ”

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile gönül bağlarının olduğunu ve geçmiş bakanlık döneminde çalışmaları uzlaşı sağlayarak sürdürdüklerini hatırlattı ve bunun devam etmesi gerektiğini söyledi. Ülkenin zor bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Oğuz, bu zorluğun artmamasını temenni etti.

Girne Belediye Başkanı Şenkul seçim sözünü tuttu Girne Belediye Başkanı Şenkul seçim sözünü tuttu

“ÜRETİCİNİN YANIDAYIM”

Geçmiş dönemlerde sektörün sorunlarını iyi niyet çerçevesinde çözmeye çalıştıklarını ve bu yönde birçok sorunun çözülmesini sağladıklarını dile getiren Bakan Oğuz, bundan sonraki süreçte de üreticinin yanında olmaya, ellerindeki imkanlar dahilinde desteklerinin devam edeceğini söyledi.

“SEKTÖR SORUNLARINI DİLE GETİRMEKTE HAKLI” 

Oğuz, her sektörün sıkıntılarını dile getirme hakkı olduğunu vurgularken, Mustafa Naimoğulları da konuşmasında, hayvan üreticilerinin tarımsal arazi noktasındaki sıkıntılarını aktararak, ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya olduklarına dikkat çekti. Naimoğulları, hayvancıların sıkıntılarını Tarım Bakanına da aktardıklarını ve bu yönde bazı talepleri olduğuna vurgu yaparak, beklentilerinin hayata geçmemesi halinde tepkilerini yine gündeme taşıyacaklarını söyledi.