ÖZEL HABER |

Arap saçına dönen Girne Antik Liman Restorasyonu, bölge esnafını çileden çıkarmış durumda. Dükkanlarını açma çağrısı yapılan esnaf, bu şartlarda dükkanlarını açmayacaklarını söyledi ve açıkça hükümete rest çekti! 

DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASI GÜNDEMDE

Milletvekili olmasına rağmen devlette açılan ihalelere katılan ve bu ihaleleri oğlunun şirketine aldırtan Hasan Tosunoğlu’nun ihalelerde şaibe yaptığı iddia ediliyor. Tosunoğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması için ise meclise önerge verileceği konuşuluyor.

Ercan yine elektriksiz kaldı! Ercan yine elektriksiz kaldı!

İDDİALAR ÇOK CİDDİ

Meclis içerisinden ulaştığımız bazı vekiller, Tosunoğlu hakkında çok ciddi iddiaların olduğu, şu anda bu iddialarla ilgili yorum yapamayacaklarını ve sağlıklı bir soruşturma yapılabilmesi için Tosunoğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması gerektiği yönünde görüş belirttiler.

İKİ RAKAM ARASINDAKİ FARK DUDAK UÇUKLATTI!

Girne Antik Liman Restorasyonu için çıkılan ihaleyi 18 Milyon TL’ye alan Hasan Tosunoğlu, daha sonra yasa gereği yüzde 20 artırım hakkını kullanarak 18 Milyon TL’nin üzerine 4 milyon TL daha bindirdi. Bununla da yetinmeyen Tosunoğlu, yaptığı baskılar sonucu önce elden pazarlık usulü 19 Milyon TL, ardından da son olarak Bakanlar Kurulu kararıyla 10 milyon TL daha alarak toplamda 18 Milyon TL’ye mal olması gereken iş için devletten 51 Milyon TL almış oldu. İki rakam arasındaki fark ise dudak uçuklattı.