Mağusa Spor Akademisi Derneği, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği'ne mali destekte bulundu. Dernek adına yapılan bağışın teslimi sırasında Genel Sekreter Osman Akın, yardım çekini Şampiyon Melekler adına aldı.

Başkan Ahmet Ogan, yardım çekini Mağusa Spor Akademisi Kadın Futbol Takımı ve Voleybol Kız Takımları adına derneğe teslim ettiğini belirterek, toplumsal dayanışmanın devam etmesi gerektiğini vurguladı. Ogan, Gazimağusa'da inşa edilecek olan okul için dernek olarak katkıda bulunduklarını ifade ederek, kaybedilen gençler arasında akademi bünyesinde voleybol oynayan 5 gencin anısını yaşatmak amacıyla ellerinden gelen her türlü katkıyı sunacaklarını söyledi.

Osman Akın, yardım çekini alırken Mağusa Spor Akademisi Başkanı Ahmet Ogan ve ekibine teşekkür etti. Akın, akademinin toplumsal dayanışmaya sağladığı destekin önemine vurgu yaparken, aileler olarak hedeflerinin ülkede hayal edilen orta eğitim kampüsünün tamamlanması olduğunu belirtti. Akın, kaybedilen çocuklar, hocalar ve velilerin isimlerini yaşatarak, gelecek nesillere önemli bir miras bırakma amacında olduklarını ifade etti.

Ağırkaya, Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay’ı ziyaret etti Ağırkaya, Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay’ı ziyaret etti

Osman Akın, "Aileler olarak en büyük motivasyonumuz bu yönde" diyerek devletten beklentilerinin ötesinde ciddi bir bütçe oluşturmak için çalıştıklarını ve yapılan yardımların hayallerinin gerçekleşmesine katkı sağlayacağı düşüncesini paylaştı.