PİLE'DEKİ YANGINA SBA VE GKRY İTFAİYESİ MÜDAHALE ETTİ!

28 Mayıs 2024 tarihinde saat 10:30 sıralarında, Pile'de faaliyet gösteren prefabrik bir kafenin mutfağında yangın çıktı. Yangının, faal durumdaki gaz ocağında bulunan tavadaki sıvı yağın ısınıp alevlenmesi sonucu başladığı tahmin ediliyor. Olay yerine hızla müdahale eden SBA İtfaiyesi ve GKRY İtfaiyesi ekipleri, yangını kontrol altına alarak söndürdü. Ancak yangın sonucu kafe binası ve içerisindeki tüm malzemeler tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış nedenine ilişkin soruşturma devam ediyor.

30.5 DÖNÜMLÜK BİÇİLMEMİŞ BUĞDAY YANDI!

Aynı gün saat 16:30 sıralarında, Tuzla'da St. Barnabas Yolu yakınlarında geniş çaplı bir yangın meydana geldi. Yangın sonucunda yaklaşık 30,5 dönümlük alandaki biçilmemiş buğday, 2 dönümlük alandaki anızlar ve 4 rulo balya tamamen yandı. Yangına hızla müdahale eden itfaiye ekipleri, yangını söndürerek daha fazla alana yayılmasını engelledi. Bu yangının çıkış nedeni de henüz belirlenememiş olup, olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Ahmet Savaşan’dan anlamlı bayram ziyareti UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Ahmet Savaşan’dan anlamlı bayram ziyareti

Her iki yangında da büyük maddi kayıplar yaşandı. Pile'deki kafenin tamamen yanması, işletme sahibine ve çalışanlarına büyük bir darbe vurdu. Tuzla'daki yangında ise tarım alanlarının ve ürünlerin zarar görmesi, çiftçileri olumsuz etkiledi. Her iki olayda da yangınların çıkış nedenleri araştırılıyor ve soruşturmalar devam ediyor.

Editör: Umut Çengi