UBP Güzelyurt Milletvekili Dr. Ziya Öztürkler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Öztürkler, 19 Mayıs'ın bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımı olduğunu ve bu günün gençlere Atatürk tarafından armağan edildiğini vurguladı. Türk gençliğinin çağdaş Türk Devleti'nin güçlenmesinde önemli bir rol oynadığını ifade eden Öztürkler, Kıbrıs Türk Gençliği'nin de tüm zorluklara, haksız ambargolara rağmen Atatürk'ün işaret ettiği hedeflere hızla koştuğunu ve geleceğin teminatı olduğunu belirtti.

Öztürkler'in mesajı şu şekilde;

“Bugün, Türk ulusunun özgürlüğüne giden onurlu yolculuğunun 105. yıldönümünü kutluyoruz. Büyük Türk Milleti, Birinci Dünya Savaşı sonrası emperyalist devletler tarafından vatan toprakları işgal edilmiş, esaret altında yaşamaya mahkûm edilmiş, geleceği karanlık bir haldeydi. Türk Milletinin esaretten kurtulma mücadelesinin hayal olmaktan çıkması, vücut bulması, 19 Mayıs 1919 tarihinde aklında hürriyet, yüreğinde milletine duyduğu aşkla Samsun’dan yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dehası ile gerçek olmuştur. Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının çizdikleri yolda, Türk ulusu kısa sürede toparlanmış, küllerinden yeniden doğmuş ve Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığını kazanmıştır.

Türk Milleti için bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımı kabul edilen 19 Mayıs günü, Ulu Önder Atatürk tarafından, yüreğinde vatan aşkı, aklında gelecek güzel günlerin umudunu yaşatan gençlerimize armağan edilmiştir ve bu armağan Atatürk’ün gençliğe olan sevgisinin bir göstergesidir. Çağdaş Türk Devletinin, her geçen gün güçlenmesi, gelecek yüzyıllara gençlerin omuzlarında yükselmesi ve onların enerjileri ile daha ileriye taşınması anlamındadır.

Hülya Avşar Kıbrıs'ta Cumhurbaşkanı korumasına laf attı Hülya Avşar Kıbrıs'ta Cumhurbaşkanı korumasına laf attı

Türk Gençliği, enerjisi, çalışkanlığı, yenilikçi fikirleri ve aldıkları eğitimlerle bugün çağdaşlarını birçok alanda geride bırakmıştır. Büyük Türk ulusunun ayrılmaz parçası olan Kıbrıs Türk Gençliği de tüm zorluklara, haksız ambargolara rağmen Atatürk’ün işaret ettiği hedeflere hızla koşmakta, bizleri her gün başarılarıyla gururlandırmaktadır. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin, devletimizi her alanda ileriye taşıyacaklarına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve saygı ile anar, geleceğin mimarları olan gençlerimizin “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.”

Editör: Simge YILDIZ