19 Ekim 2023 tarihinde Narkotik Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafında  4 ayrı adreste operasyon gerçekleşti.

Asgari ücrette ne olacak? Hür-İş neden çekildi? Asgari ücrette ne olacak? Hür-İş neden çekildi?

İşte detaylar:

(Narko Güç Operasyonu 1)

*19 Ekim 2023 tarihinde, Kalkanlı'da saat 10:30 sıralarında gerçekleşen operasyonda A.F.A. ve O.N.M.A.'nın ikametlerinde yapılan aramada, toplam 60,5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, 159 adet bütün hap, 27 adet kırık hap, yaklaşık 3 gram ağırlığında toz hap parçaları ve uyuşturucu madde kalıntısı içeren bir metal öğütücü bulundu. Bahse konu şahıslar tutuklandı ve soruşturma devam etmektedir.

(Narko Güç Operasyonu 2)

*Yine aynı tarihte, saat 11:00 sıralarında, Lefkoşa'da A.F.A.M.A. ve H.A.'nın ikametgahında Lefkoşa Polis Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 101 gram ağırlığında hintkeneviri türü ve yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde, 1 adet hap ve uyuşturucu madde satışından elde edildiği düşünülen nakit para bulundu. Bahse konu şahıslar tutuklandı ve soruşturma devam etmektedir.

(Narko Güç Operasyonu 3)

*Yine aynı gün, saat 19:00 sıralarında, Demirhan'da gerçekleştirilen operasyonda K.T.'nin tasarrufunda yaklaşık 250 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulundu. Bahse konu şahıs tutuklandı ve soruşturma devam etmektedir.

(Narko Güç Operasyonu 4)

19 Ekim 2023 tarihinde, saat 20:30 sıralarında, Lefkoşa'da V.I.A.'nın ikametgahı çevresinde yapılan soruşturmada şahsın uyuşturucu madde atarak kaçmaya çalıştığı esnada suçüstü yakalandı. İkametgahında yapılan aramada ise, yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü ve yaklaşık 1 gram ağırlığında uyuşturucu madde, tütün ile karışık uyuşturucu madde içeren bir adet sarma sigara ve plastik öğütücü bulundu. Şahıs suçüstü tutuklandı ve soruşturma devam etmektedir.