Kamu İş Sendikası Kadın Dayanışma Komitesi, 1-31 Ekim Meme Kanseri ayı dolayısı ile dün Genel Merkez binasındaki konferans salonunda farkındalık yaratacak önemli bir seminer düzenledi. 

Tatar, eski belediye başkanlarıyla toplandı ve yabancılara mal satışında düzenlemeler yapılması gerektiğini vurguladı Tatar, eski belediye başkanlarıyla toplandı ve yabancılara mal satışında düzenlemeler yapılması gerektiğini vurguladı

Uzman Radyolog Sıla Özgürgün Cankaya ve Uzman Dr. Dahiliye ve Onkolog Özlem Gürkut'un sunumu ile verilen seminerde Kamu-İş’in kadın üyeleri bu hastalığa karşı tedavi ve erken teşhisle ilgili bilgilendirildi.

Kamu-İş Eğitim Sekreteri Lale Biçim’in açılış konuşmasıyla başlayan seminerde konuşan Genel Başkan Ahmet Serdaroğlu, “Dünya genelinde her sekiz kadından birinin hayatının bir döneminde meme kanserine yakalandığı düşünülürse bugün burada kadın üyelerimize verdiğimiz eğitimin değeri daha iyi anlaşılır” dedi.

Toplantıda konuşmacı olarak yer alan uzman doktorlara plaket ve seminere katılan kadın üyelere katılım belgeleri, Başkan Ahmet Serdaroğlu tarafından takdim edildi.

Serdaroğlu., seminere  Pembe Kurdeleleri ile katkı koyan Kanser Hastaları Yardımlaşma Derneği'ne de teşekkür etti.