Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, yaklaşık dört saat süren toplantıdan olumlu bir sonuç beklediklerini ancak, görüşmelerde herhangi bir uzlaşı sağlanamadığını ve hayvancıların canlı hayvan vermeme kararının devam edeceğini vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu, Trabzon'daki devlet üniversiteleriyle eğitim alanında iş birliği protokolü imzaladı Bakan Çavuşoğlu, Trabzon'daki devlet üniversiteleriyle eğitim alanında iş birliği protokolü imzaladı

Naimoğulları, mevcut anlayışla hiçbir yere varılamayacağını ifade ederek ekonomi bakanı ve diğer yetkililere eleştirilerde bulundu. Özellikle kendi içlerinden biri olan Sayın Kelle'nin yaklaşımını eleştirdi. Ekonomi Bakanı Sayın Amcaoğlu'nun daha iyi niyetli olduğunu, ancak genel anlayışın yetersiz kaldığını belirtti.

Naimoğulları, eylemlerin süreceğini ve hayvancıların bu duruma sahip çıkmaları gerektiğini söyledi. Bakanlar Kurulu'nun yapacağı açıklamalara dikkat edilmesi gerektiğini belirterek hayvancıların gösterdiği özveriyi vurguladı.

Naimoğulları, detaylı açıklamalardan kaçınarak sorunun çözülmesi için daha fazla görüşme yapılması gerektiğini ifade etti. Müzakere yolunun kapanmadığını ve çözüm arayışlarının devam edeceğini belirtti. Mevcut anlayışın sorunlara çözüm bulmakta yetersiz olduğunu vurguladı.

Editör: Simge YILDIZ