Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, Distoni hastalığının ender görülen bir alt tipi olan Meige sendromlu bir hastaya beyin pili takıldı. Bu, hastanede gerçekleştirilen ikinci beyin pili ameliyatı oldu.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Çağın Ozankaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ameliyatımızı Sn. Prof. Dr. Tanju Uçar’ın katılımı ile Distoni hastalığının ender görülen bir alt tipi olan Meige sendromlu hastamıza başarı ile uyguladık” dedi.

Dr. Ozankaya, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Sayın hocamızın tecrübeleri ışığında, değerli meslektaşlarımızın, Nöroşirurji Kliniği, Nöroloji Kliniğinin katkıları ve tüm ameliyathane hemşire, tekniker ve çalışanlarının özverileri ile, aynı zamanda Anestezi Kliniği’nin destekleri ve Radyoloji Bölümü’nün katkıları ile, Sağlık Bakanlığımızın da baştan bu yana süren desteği ile Kıbrıs’ta üst düzey teknoloji gerektiren bir vakamızı daha tamamladık.”

Özel’i CTP heyeti karşıladı Özel’i CTP heyeti karşıladı

Ameliyattan 25 dakika sonra hastayı odasında ziyaret ettiklerini belirten Ozankaya, hastanın durumunun iyi olduğunu ifade etti. Ayrıca, “Yakın ilgi ve alakalarından ötürü ayrıca Dr. Ferda Selçuk, Dr. Belin Kamiloğlu ve Dr. Mehmet Adıgüzel’e teşekkür ederim. Birlikten kuvvet doğar” diyerek, katkı sunan tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.