28 Haziran 2024 tarihinde, saat 17:45 sıralarında, Tatlısu'da Davlos Market yakınlarında meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti.

Geçitkale'de sakin olan Hüseyin Palu (41), yönetimindeki FC 228 plakalı araç ile Tatlısu istikametinden Geçitkale istikametine doğru seyrederken, viraj üzerinde direksiyon hakimiyetini kaybederek sağ şeride geçti. Bu sırada, karşı istikametten gelen GKRY bölgesinde sakin olan Christoforou Christoforos (49) yönetimindeki MEH 831 plakalı araç ile yüz yüze çarpıştı.

Kaza sonucu ağır yaralanan Hüseyin Palu, kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. MEH 831 plakalı araç sürücüsü Christoforou Christoforos ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Ekaterina Tsara (39) ve Naomi Tsara (11) yaralandı. Yaralılar, Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildiler.

Cumhurbaşkanı Tatar’a Samtay Vakfı tarafından hazırlanan “Kıbrıs Zaferi” dergisi takdim edildi Cumhurbaşkanı Tatar’a Samtay Vakfı tarafından hazırlanan “Kıbrıs Zaferi” dergisi takdim edildi

Polis, kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.