Cumhuriyetçi Türk Partisi İskele Milletvekili Fide Kürşat ise “Enkaz Hükümeti: ‘Siyasi, Ekonomik, Ahlaki, Çöküş’ ” konulu güncel konuşma yaptı.

Hırsızlık, yolsuzluk, sahtekarlık, usulsüzlük, yalan ve talanın ülkede kol gezdiğini savunan Kürşat, skandalların ardı arkasının kesilmediğini ve her alanda çöküş yaşandığını söyledi.

Liyakatsizlikle oluşturulan yapının toplumun başına çöktüğünü belirten Kürşat, “Siyasi, ekonomik ve ahlaki çöküş bizi yok oluşa sürüklüyor” diyerek sahte diploma soruşturmasıyla ilgili süreci sordu.

“Bakanların, milletvekillerinin, üst düzey yetkililerin durumu nedir? Polisteki süreç nasıl işliyor?” diyen Fide Kürşat, cevap verilmesi gereken birçok soru olduğunu söyledi.

Kabinede ve Mecliste polis tarafından ifadesi alınmak istenenler olduğunu, kabine mensuplarının yakınlarının adının da soruşturmada geçtiğini iddia eden Kürşat,  “Bu meclisin yüceliği suç ve suçluları korumak için değildir” dedi.

Hükümeti, topluma karşı sorumlu hissetmemekle suçlayan Kürşat, “Güvendiğiniz dağlara kar yağmasına rağmen hala direniyorsunuz” dedi.

KSTU'den Güzelyurt’lu komşularına bir dizi ücretsiz eğitim! KSTU'den Güzelyurt’lu komşularına bir dizi ücretsiz eğitim!

Bayramdan sonra tüm kesimlerini sivil itaatsizlik sürecine doğru gideceğini de savunan Kürşat, istifa etmenin erdem olduğunu kaydederek “İsteseniz de istemeseniz de gideceksiniz, biz bu yok oluşu durduracağız” diye konuştu.

Fide Kürşat, CTP’nin Lefkoşa, Güzelyurt ve Gazimağusa’da yaktığı ateşin yakında hükümeti saracağını da söyledi.

Editör: Umut Bilir