Ağırkaya, Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay’ı ziyaret etti Ağırkaya, Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay’ı ziyaret etti

ÖZEL HABER|

Kıbrıs Türk Amme Memurlar Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, ülkede bulunan yabancı uyruklu insanlar hakkında Kıbrıs Gerçek mikrofonlarına çarpıcı açıkalamarda bulundu. Bengihan ülkemizde yakalanan kaçak şahısların yarattığı maliyet hakkında konuştu ve bu paraların daha faydalı yerlerde kullanılabileceğini söyledi.

KAÇAK KİŞİLERİN MALİYETi…

KTAMS Başkanı Bengihan, ülkede kaçak olarak yakalanan kişilerin cezevlerini doldurduğunu ve günlük maliyetlerinin olduğunu söyledi. Bengihan, bu kişlerin geri gönderilmesi için uçak maliyetinin de bir hayli fazla olduğu belirtti.

Ülkede kaçak olarak yakalanan kişilere harcana para hakkında konuşan Bengihan, “keşke bu paraları onlara değil de okul, hastane gibi ve ihtiyaç sahibi insanlarımıza, sosyal yardıma muhtaç insanlarımıza harcasak daha faydalı olurdu ama maalesef zorunlu olarak bu kaçaklara harcanıyor” dedi.

“ONLARA KALSA ÜLKEYE ALMAZLAR”

Muhaceret kapıları hakkında Bengihan, “cebinde üç kuruş parası yok, turist sıfatıyla ülkeye giriyor, işini yapmak isteyen muhaceret polislerimiz de gelen herkesin nerde kalacağını ve ne yapacağını sorgulayarak görevini yapmak istiyor ancak yukardan gelen emir nedeniyle etkisiz kalıyor, bizzat şahit oldum, muhaceret polisi gözümün önünde isyan etti bu duruma. Eğer onlara kalsa bu şahısları ülkeye almazlar “şeklinde konuştu.

“BALIK BAŞTAN KOKMUŞ”

Başkan Bengihan “Sistemsizlik sistem olursa memleket sorma gir hanı olur” diyerek, turist sıfatıyla ülkeye giren şahısların hepsinin turist olmadığını çoğunun cebindeki parası olup olmadığına bile bakmadan ülkeye alındığını vurguladı ve ekledi “bunların takibini yapan bir otomasyon sistemi yok, denetim yok, balık baştan kokmuş” dedi