Bu ülkede bazı kırmızı çizgiler var!
Asker de bu kırmızı çizgilerden birisi…
Öyle ki, bu ülkede cumhurbaşkanından başbakana, bakanlardan milletvekillerine sabah akşam açıkça hakaret eden kişiler hakkında dava açılmazken, askeri bir mekanda yapılan toplantıda bu halkın iradesine müdahale edildiğini düşündüğü bir köşe yazısını yazdığı için bir gazeteciye hakkında 10 yıl hapis istemiyle dava açıldı!

*

Sadece bu örnek bile belki de askerin bir kesim için kırmızı çizgi olduğunu gösterirken, yine askerin de kendisi hakkında yazılan en ufak bir yazıya karşı nasıl hassas olduğunu görebiliriz.
Sonuç olarak bir gazetecinin hem de asker ile alakası olmayan bir yazısından bu kadar alınan ve Türkçe mealde “onuru kırılan” askerin eski komutanının, elektronik sigara kaçakçılığı yaparken yakalanmasıyla nasıl bir ruh haline girdiğini düşünemiyorum bile!

Down Arrow 2B07 Fe0F

*

Yine sadece bu örnek bile askerin ve de yetkililerin, düşüncelerini ifade eden insanlarla değil kendi içlerindeki çürük elmalarla uğraşması gerektiğini gösteriyor…
Bu siyaset için de, asker için de, polis için de geçerli!
Bahse konu kişi eski bir komutan yani emekli!
Demek istiyorum ki, bu adam şu anda elinde kısıtlı bir güçle bunları yapabiliyorsa, görevdeyken neler yaptığını ve de yaptırdığını hayal bile edemiyorum!
Oysa bu halk için komutanlar örnek alınan, düzgün ve temiz bir figürdü!
Şimdi bu olayla birlikte halkın bakış açısı da 180 derece değişmiş durumda!

Down Arrow 2B07 Fe0F

*

Ne yazık ki geçmişte halkın en çok güvendiği kurumlar arasında asker ve polis açık ara ilk iki sırayı paylaşırken, şimdi içlerindeki çürük elmalar nedeniyle bu güven diplerde geziyor!
O nedenle güvenlik güçleri her anlamda kendi içinde, temiz eller operasyonu yapmalı ve çürük elmaları dışlamalı!
Aksi takdirde bu çürüme yayılarak önlenemez bir hale gelecek.