ÖZEL HABER |

Gazetemize yaptığı açıklamada, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş Kelle’yi eleştiren Şahali, Bakan Kelle’nin geldiğinden beri süreci geriye götürdüğünü ve bu gidişatı düzeltmek için hiçbir konuda yeni bir şey yapmadığını, mutat ödemeleri yapmayı marifet saydığını ifade etti.

“İHALESİZ ALIMLAR YAPILIYOR”

Toprak Ürünleri Kurumu’nda çok büyük usulsüzlük ve yolsuzlukların yapıldığını ifade eden Şahali, son 3,5 yıldır ihalesiz alımlar yapıldığını kaydetti. Ülkede büyük bir yemlik ve tohumluk arpa sıkıntısı olduğunu söyleyen Şahali, bu konu hakkında şaibe iddialarının bulunduğunu ifade etti. Piyasa değerinin üzerinde alımlar yapıldığını ve ürünlerin de sağlıklı olmadığının bilindiğini ifade eden Şahali, ihale mevzuatının dışında alım yetkisi verildiğini belirtti.

KTÖS Eğitim Sekreteri Gelener, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı KTÖS Eğitim Sekreteri Gelener, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

“RÜŞVET ALDINIZ MI?”

Orman arazilerinin korunmasıyla ilgili de hiçbir hassasiyetin olmadığını ifade eden Şahali, Bafra’da orman maksatları için ayrılmış bir alanın Bakanlar Kurulu kararıyla bir firmaya solar yatırım amaçlı yasaya aykırı olarak kiralandığını kaydetti. Şahali, Meclis’te Bakan Kelle’ye bu konuyla ilgili “Rüşvet aldınız mı?” diye sorduğunu ancak hiçbir cevap alamadığını belirtti.

“KAMU KAYNAKLARI İSRAF EDİLİYOR”

Bakanlığın damızlık hayvan dağıttığını ve teorik olarak 1 yıl sonra verdiği hayvan sayısı kadar hayvanı geri alması gerektiğini belirten Şahali, 4 defa dağıtım yapıldığı ancak hiç geri alım yapılmadığını kaydetti. Hayvanların verilip unutulduğunu ve bu şekilde kamu kaynağının israf edildiğini belirten Şahali, şu anda da Bakan Kelle’nin yeni bir dağıtım için başvuru kabul ettiğini ifade etti.

Bakan Kelle’nin kendine münhasır bir adımını henüz göremediklerini kaydeden Şahali, Kelle’nin bulduğu kötü yönetimi aynen devam ettirdiğini belirtti.