Mimarlar Odası heyeti, Türkiye Mimarlar Odası 49. Genel Kurulu’na katıldı Mimarlar Odası heyeti, Türkiye Mimarlar Odası 49. Genel Kurulu’na katıldı

Girne'de, 16 Mart 2024 tarihinde saat 19:00 sularında Barış Parkı'nda meydana gelen bir kavga olayı sonucunda M.S.A.A. ve A.A.A.A. isimli iki kişi yaralandı. İddiaya göre, İ.E.S. ve M.P. ile diğer taraf arasında yaşanan tartışma sonucunda olayın şiddetlenmesiyle İ.E.S., tasarrufunda bulundurduğu demir çubukla M.S.A.A.'nın yüzüne vurarak sol göz altı ve kaşını yaraladı. Ayrıca, A.A.A.A.'ya da kafasına vurarak yaraladığı belirtildi. M.P. ise elindeki kanunsuz bıçağı korkutmak amacıyla gelişigüzel sallamıştır.

Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla Girne Dr. Akçiçek Hastanesi ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmışlardır. M.S.A.A. tedavisinin ardından hastaneden taburcu edilirken, durumu ciddi olan A.A.A.A. ise müşahede altına alınmıştır.

Polis ekipleri olay yerine gelerek İ.E.S. ve M.P.'yi gözaltına aldı. İki şüpheli tutuklanarak soruşturma kapsamında işlemler devam etmektedir.

Editör: Umut Çengi