Minareliköy, Gönyeli ve Güzelyurt'ta gerçekleştirilen operasyonlarda, uyuşturucu ticaretine karıştığı düşünülen şahıslar tutuklandı. 16 Mart 2024 tarihinde yapılan operasyonlarda, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri Minareliköy'deki bir ikametgahı kontrol etti.

Hamitköy’de yarın üç saatlik elektrik kesintisi… Hamitköy’de yarın üç saatlik elektrik kesintisi…

Y.Ç. (E-23) isimli şahsın ikametgahında yaklaşık 20 gram hintkeneviri bulundu. Aynı gün, Gönyeli'de yapılan bir başka operasyonda ise Lefkoşa Polis Müdürlüğü'ne bağlı ekipler E.K. (E-37) isimli şahsın evinde yaklaşık 50 gram hintkeneviri ve 500 miligram kokain buldu. Her iki olayda da şüpheliler tutuklandı ve soruşturma devam ediyor.

Aynı gün akşam saatlerinde, Lefkoşa-Güzelyurt Anayolu üzerinde gerçekleştirilen rutin asayiş ve trafik denetimlerinde ise Güzelyurt Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından A.H. (E-33) ve M.T. (E-76) isimli iki şüpheliye yönelik bir arama yapıldı. Araçlarında ve üst aramalarında yaklaşık 1 gram metamfetamin ile 300 miligram sentetik cannabinoid tespit edildi. Her iki şahıs da tutuklanarak soruşturma kapsamında işlemlere devam edilmektedir.

Editör: Umut Çengi