Kuzu etinde tavan fiyat denetimleri devam ediyor Kuzu etinde tavan fiyat denetimleri devam ediyor

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Antalya Diplomasi Formu nedeniyle bulunduğu Türkiye'de uluslarası düzeyde temaslar yaptı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ertuğruloğlu, Burkina Faso Dışişleri Bakanı Karamoko Jean Marie Traoré ile biraraya geldi. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve KKTC üniversitelerinde okuyan Burkina Fasolu öğrencilerin arttırılması konuları ele alındı. Ertuğruloğlu, Traore'ye Kıbrıs konusundaki son gelişmeleri de aktardı.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu daha sonra Güney Sudan Dışişleri Bakanı James Pitia Morgan ile görüştü. Görüşmede Kıbrıs konusu ele alınıp, değerlendirmelerde bulunuldu.

Bakan Ertuğruloğlu son olarak Azerbaycan’ın Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile biraraya geldi. Antalya Diplomasi Formu marjında gerçekleştirilen temaslar çerçevesinde biraraya gelen iki Bakan, dost ve kardeş ülke KKTC ve Azerbeycan’ın her alanda güçlenerek ilerleyen ilişkilerini değerlendirdiler. Bakan Ertuğruloğlu, meslektaşına Azerbeycan’ın Kıbrıs konusunda Kıbrıs Türk halkına vermiş olduğu destek nedeniyle teşekkür etti.

Ertuğruloğlu’na Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Lakadamyalı, KKTC Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu, Üst Düzey Sözleşmeli Personel Selen Küçük, Üçüncü Sekreter Mustafa Erçakıca ve Protokol Memuru Halit Güneşel eşlik ediyor.

Editör: Simge YILDIZ