HASPOLAT'TA 650 KG SIĞIR VE KUZU ETİ KAÇAK OLARAK ELE GEÇİRİLDİ!

18 Haziran 2024 tarihinde, saat 17:40 sıralarında Gazimağusa - Lefkoşa Anayolu’nun Haspolat mevkiinde, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şube Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu, O.Ş. (E-40) adlı şahsın kullanımında bulunan araçta ve ikametgahında yapılan aramada, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) bölgesinden alınan ve gümrüğe beyan edilmemiş toplam 650 kg sığır ve kuzu eti ele geçirildi. Bahse konu etler emare olarak alınırken, O.Ş. tutuklandı. Soruşturma devam etmektedir.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, İngiliz Milletvekili Duncan ile görüştü Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, İngiliz Milletvekili Duncan ile görüştü

DERİNYA SINIR KAPISI'NDA 410 KG DONMUŞ PATATES CİPSİ VE 22 KG DONMUŞ TAVUK ETİ YAKALANDI!

Aynı gün saat 14:00 sıralarında, Derinya Sınır Kapısı'nda Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şube Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu, GKRY Bölgesinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) geçiş yapan Y.B.G. (E-56) adlı şahsın kullanımında bulunan araçta gümrüğe beyan edilmemiş 410 kg donmuş patates cipsi ve 22 kg donmuş tavuk eti tespit edilerek emare olarak alındı. Y.B.G. hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.