Ulaşımda yıllardır çözülemeyen sorunlar vatandaşın belini büküyor!

BİTMEYEN SORUNLAR ZİNCİRİ

Ulaşım, ülkemizin her köşesinde yaşanan bir sorun haline gelmiş durumda. Toplu taşıma sistemlerinin yetersizliği, trafik sıkışıklığı, yolların bakımsızlığı ve sürekli artan akaryakıt fiyatları vatandaşların günlük hayatlarını olumsuz etkiliyor. Bu sorunlar, ekonomik açıdan da büyük sıkıntılara yol açıyor. Artan akaryakıt fiyatları, aile bütçelerini zorluyor ve vatandaşların hayat standartlarını düşürüyor.

TOPLU TAŞIMA YOK ARABA ÇOK!

Toplu taşımanın yetersizliğinden doğan ulaşım aracı ihtiyacını karşılamak için vatandaşlar araba almaya yöneliyor. Bu durum trafik sıkışıklığını daha da artırıyor. Özellikle yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, çocuklarını okula araçlarıyla götüren veliler, okul servisleri şoförleri bu durumdan oldukça şikayetçi.

ÜSTELİK AKARYAKIT DA PAHALI!

Ülkemizde artan akaryakıt fiyatları halkımızın belini bükmeye devam ediyor. Trafik sıkışıklığı nedeniyle araçlardaki yakıt tüketiminin arttığının bilimsel olarak kanıtlandığı biliniyor. Akaryakıt fiyatlarına son zamanlarda zamdan başka hiçbir dokunuş olmamasından yakınan vatandaşlar, ülkemizde halkı toplu taşımaya da teşvik edecek hiçbir etken olmadığı ve bu nedenle insanların da araba ihtiyacının arttığını ifade etti.

“HURDASI 50 BİN”

Sosyal Konutlar-Çevre yolu bağlantısındaki ışıklarda düzenleme yapıldı Sosyal Konutlar-Çevre yolu bağlantısındaki ışıklarda düzenleme yapıldı

Vatandaşlar akaryakıt fiyatlarına isyan ederken öte yandan araç fiyatlarına da isyan ediyor. 2019 yılında 20 bin TL'ye alabildikleri aracın şu an 120 bin TL olduğunu söyleyen vatandaşlar, "hadi akaryakıt fiyatlarını geçelim, bütçemize uygun araç bile bulamıyoruz hurdası 50 bin TL" şeklinde serzenişte bulundu.

Araç ve akaryakıt fiyatlarının gün geçtikçe arttığı göz önünde bulundurulduğunda, vatandaş hükümetin bu sorunlar zincirine nasıl bir çözüm üreteceğini merakla bekliyor.