Trafik denetimlerinde  toplam 2 bin 592 cezai işlem yapıldı Trafik denetimlerinde toplam 2 bin 592 cezai işlem yapıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Kadın Örgütü Merkez Yönetim Kurulu, yarın “Birlikte Özgürüz” demek için buluşacaklarını belirterek bu yönde her türlü mücadeleyi sürdüreceğini kaydetti.

CTP Kadın Örgütü Merkez Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, 2008 finansal krizinden sonra yükselen popülist dalganın ürettiği faşizan rejimlerin, tüm dünyada olduğu gibi yakın coğrafyada da kadın ve lgbti+ düşmanı söylemleri tedavüle soktuğu belirtilerek şöyle devam edildi:

“Toplumsal cinsiyet eşitliği ve hak temelli mücadelelerin kesişimsel bakış açısıyla yapılmasının gerekliliği, homofobiye, bifobiye, transfobiye karşı verdiğimiz mücadelenin derinleşen yoksullaşmaya, kadın düşmanlığına ve ekolojik talana karşı verdiğimiz mücadelelerle birlikte düşünülmesini zorunlu kılmaktadır. Bu yüzdendir ki, CTP Kadın Örgütü olarak,  17 Mayıs'ta ‘Birlikte Özgürüz’ demek için buluşuyoruz.

2014’te Ceza Yasası’nın koloni zamanından kalan ‘Ahlaka Aykırı Suçlar Bölümü’nün ‘Cinsel Nitelikli Suçlar’ olarak değiştirilmesini sağlayan, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi'nin teşkilat yasasında insanların cinsiyeti, cinsel yönelimi ve cinsiyet kimliği dolayısıyla ayrımcılığa maruz kalmasının önüne geçen düzenlemeleri yapan, lgbti+'lara yönelen ‘nefret söylemleri’nin suç olmasını sağlayan CTP'nin Kadın Örgütü olarak ‘Birlikte Özgürüz’ diyebilmek için gereken her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceğiz.”

Açıklamada, CTP’nin iktidara geleceği ilk andan itibaren “TOCED'in tam teşekkülü biçimde kurulması, okul müfredatlarında bulunan lgbti+ dışlayıcı ve heteronormativiteyi besleyen söylem, yazı ve uygulamaların kaldırılması, lgbti+ kapsayıcı okul müfredatlarının hazırlanması, hemcinsler arası birlikteliklerin tanındığı kayıtlı birliktelik hakkının tanınması ve nefret söyleminin etkin soruşturulması” konularında adımlar atacağı belirtildi.

CTP Kadın Örgütü Merkez Yönetim Kurulu açıklamasında “Çok olacağız dedik. Birlikte çok olacağız. Homofobiye karşı çok olacağız. Transfobiye karşı çok olacağız. Yoksullaştırma ve muhafazakarlaştırmaya karşı çok olacağız.  Birlikte özgür olacağız.” İfadeleri de yer aldı.

Editör: TE Bilisim