Bazı milletvekilleri hakkında çok ciddi iddialar var.

DOKUNULMAZLIKLAR KALKMAYACAK MI?

Ülke skandallarla sarsılırken ve üst düzey bürokratlardan üst düzey polis komutanlarına kadar tutuklamalar yaşanırken, gözler meclise çevrilmiş durumda.

HAKKINDA CİDDİ İDDİALAR OLAN VEKİLLER VAR!

Başta Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı olmak üzere bazı milletvekilleri hakkında çok ciddi iddialar varken mecliste hala daha dokunulmazlıkların kaldırılmasının gündem yapılmaması vatandaşın siyasete olan güven kaybını daha da derinleştirmiş durumda.

BAKAN OLDU SERVETE KONDU

İlk olarak Halkın Partisi Kudret Özersay’ın gündeme getirmesiyle patlak veren ve daha sonra meclis kürsüsünden bizzat kendisi de mal varlığında değişiklik olduğunu ve bu değişikliği yasanın emretmesine rağmen meclise bildirmediğini kabul eden Arıklı, “Başsavcılık beni sorgulasın” çıkışında bulunmuş ama dokunulmazlığının kaldırılması ve soruşturulması için herhangi bir resmi adım atmamıştı. “Sahte diploma” skandalı öncesi haftalarca Arıklı’nın bir anda küçük bir servete dönüşen mal varlığı kamuoyunda tartışılmış ancak çıkan diploma skandalı sonrası bu tartışma gölgede kalmıştı.

ERHÜRMAN’DAN YEŞİL IŞIK

Dullar Derneği dayanışma gecesi düzenliyor Dullar Derneği dayanışma gecesi düzenliyor

Ana muhalefet partisi CTP’nin Başkanı Tufan Erhürman ise dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda CTP’nin oyunun “Evet” olacağını açıklamış ve bir anlamda bu konuda yeşil ışık yakmıştı.

Editör: Umut Çengi