Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Girne Belediye Meclisi'nin bu akşamki toplantısında aldığı kararlarla ülkemizde planlama açısından yeni bir döneme geçişin ilk ışığını yaktığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Prof. Dr. Işıksal, Miçotakis’in Güney Kıbrıs ziyaretini değerlendirdi Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Prof. Dr. Işıksal, Miçotakis’in Güney Kıbrıs ziyaretini değerlendirdi

OFF-LİCENCE'LAR DA SINIRLANDIRILDI!

Girne Çarşısında Ziya Rızkı ve Atatürk Caddeleri için alınan kararlar doğrultusunda, mevcut off-licence’lar haricinde bu alanlarda yeni işletme izinleri verilmeyecektir. Üst limit sayısı belirlenecek ve sadece üst limitin altına düşüldüğünde yeni izin verilecektir.

CANBULAT'TA YENİ İŞLETME İZİNLERİ VERİLMEYECEK!

Girne Çarşısında Canbulat Caddesi’nde ise mevcut cep telefonu ve aksesuar mağazaları haricinde yeni işletme izinleri verilmeyecek. Üst limit sayısı belirlenecek ve sadece üst limitin altına düşüldüğünde yeni izin verilecektir.

GİRNE ÇARŞISINDA BET OFİSİ OLMAYACAK!

Girne Çarşısında yeni bet ofis izni verilmeyecek ve mevcut iki bet ofis, en geç 9 Temmuz 2025’e kadar belediyeden işletme izni alabilecektir. Diğer bir deyişle, çarşıda bir yıl sonra bet ofis olmayacaktır. Ancak, yeni adrese taşınıldığında işletme izninin yeni adreste devamına izin verilerek işletmeye destek olunacaktır.