CTP Milletvekili Devrim Barçın da, bu değişiklikle sosyal konut yapımının ihale kapsamından çıkarılması ve ismi yazılmış bir kooperatife verilmesi söz konusu olduğunu kaydederek, şu anda 13 üyesi olan söz konusu kooperatife, müteahhitlerin yüzde 80’inin üye olmaması durumunda, bu işlemi nasıl yapacağının belirsiz olduğunu savundu. 

Bakan Oğuz, Milletvekili Barçın’a yanıt vererek, tüm imkanların bir araya getirilerek çalışmaların yürütülmesi için ellerinden geleni yapacaklarını, hükümetin yapacağı söylediği şeyi yapacağını, eğer başaramazlarsa muhalefetin hükümeti “yerden yere vurabileceğini” söyledi. 

Ardından, oya sunulan ivedilik tezkeresi, oy çokluğuyla kabul edildi.

- Beden Eğitimi ve Spor Değişiklik Yasa Tasarısı

Ardından, Başbakanlığın Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nin gündeminde bulunan Beden Eğitimi ve Spor Değişiklik Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkeresi ele alındı. 

Bu konuda söz alan CTP Milletvekili Erkut Şahali, bu tasarının iki farklı bölümden oluştuğuna dikkat çekerek, esasının sanal bahis operasyonlarının yasaya dahil edilmesi olduğunu kaydetti. Şahali, bu konuda bir mevzuata ihtiyaç duyulduğunu ancak devletin bu yapısıyla baş edilebileceği bir konu olmadığını savundu. 

Şahali, tasarıdaki diğer konu olan, bu ülkedeki, kulüplerin, federasyonların, spor birliklerinin uluslararası kurallara uygun yapılanmasının son derece önemli olduğunu kaydederek, iki farklı konunun farklı yasalarla çalışması gerektiği düşüncesini paylaştı. 

Miçotakis, bugün Guterres ile görüşecek Miçotakis, bugün Guterres ile görüşecek

Bu konularda yapılması gereken düzenlemelerde olası en büyük uzlaşıyı hedeflenmesi gerektiğini söyleyen Şahali, büyük bir ciddiyetle ele alınması gereken tasarının acele bir şekilde, “yangından mal kaçırır gibi” sunulmasını eleştirerek, bundan dolayı oylarının olumsuz olacağını kaydetti.