Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Meclis'te muhalefet milletvekillerinin ekonomi yönetimine ilişkin yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Bakan Amcaoğlu, eleştirileri dizel ve tüp gaz fiyatları üzerinden değerlendirdi.

"DİZEL TÜRKİYE'DE 44 BİZ'DE 36 TL, GÜNEY'DE İSE 54 TL"

Bakan Amcaoğlu, Türkiye'deki uluslararası piyasadan satın alınan dizel fiyatının 44 lira olduğunu ancak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bu fiyatın 36 lira olduğunu belirtti. Güney Kıbrıs'ta ise dizel fiyatının 54 lira olduğuna dikkat çekti.

"TÜP GAZ TÜRKİYE'DE 606, GÜNEY'DE 587, KKTC'DE İSE 445 TL"

Bakan Amcaoğlu, Türkiye'den Kocaeli'nden alınan 10 kiloluk tüp gazın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 445 lira iken, Türkiye'de 606 lira olduğunu ifade etti. Ayrıca, aynı ürünün Güney Kıbrıs'ta 587 liraya satıldığını kaydetti.

Tatar, Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyeti kabul etti Tatar, Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyeti kabul etti

Bakan Amcaoğlu, bu rakamların ekonominin kötü yönetildiğine dair bir kanıt olmadığını belirterek, eleştirilere rakamlarla yanıt verdi, "Nerede bunun kötü yönetildiğine dair rakamlar, rakamlarla konuşuyorum" şeklinde konuştu