CTP Milletvekili Asım Akansoy "Kıbrıs sorunu ve Kıbrıslı Türklerin toplumsal varlık mücadelesi" konulu konuşma yaptı.

Üstel, devam eden eylemler ve et ithalatı konusunda açıklamada bulundu Üstel, devam eden eylemler ve et ithalatı konusunda açıklamada bulundu

CTP Milletvekilli Asım Akansoy, Kıbrıs sorunun halk için bir dış politika konusu değil varlık konusu olduğunu belirterek, "ateşkes koşullarında yaşamanın" her an her şey olabilir demek olduğunu söyledi.

Yürütülen siyasetin “kamikaze siyaseti” olduğunu adım atmama siyaseti olduğunu savunan Akansoy, vatandaşların büyük çoğunluğunun bu belirsizlikten mutlu olmadığını belirtti.

Akansoy, Holguin’in tüm kesimleri dinlediğini halkın çözüm istencinin altını çizdiğini söyleyerek, Cumhurbaşkanı Tatar’ın aldığı kararları halka rağmen aldığını bunun siyaset olmadığını ileri sürdü.

Tatar’ın "Federayon süreci denendi" dediğini belirterek, “Siz mi mücadele ettiniz bizim mücadelemiz üzerinden zaman kaybettirmeyin” diyen Akansoy, Tatar’ın yaptığı her açıklamasında “Türkiye de böyle düşünüyor” dediğini kaydetti ve bunu eleştirdi.

Siyasetçinin asli görevinin sorunlar konusunda ortaklaşa yol almak olduğunu kaydeden Akansoy, Cumhurbaşkanı Tatar’ın ön koşullar karşılansa da masaya oturmayacağını söylemesini eleştirdi.

Akansoy, Tatar’ın kendisine göre korkmasından dolayı her adımı reddettiğini belirterek, “Ortada bir çözüm hedefi niyeti yoktur. Tatar’ın siyasetinin kabul edilebilir olmadığını yineliyoruz” dedi.

Editör: Simge YILDIZ