ÖZEL HABER |

Lefkoşa Surlariçi Bölgesinde yaşayan ve akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen İmam B.’nin, evinin bulunduğu mahallede birçok insanın sebepsiz yere üzerine yürüyerek taciz ve tehdit ettiği öğrenildi. Gazetemize şikâyette bulunan birçok kişi, İmam B. adındaki şahsın mahallenin huzurunu kaçırdığını ifade etti.

ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS VE SENTETİK UYUŞTURUCUDAN HAPİS YATTI

Zaman zaman sokaklara çıkıp, sürekli olarak bağırarak küfürler ettiği ifade edilen İmam B.’nin, 2012 yılında bir kişiyi bıçaklayıp hüküm giydiği ve sentetik uyuşturucu alıp verme suçlarından da hapis cezası aldığı öğrenildi. 
Kuruçeşme Sokak’ta rastgele tanımadığı insanların fotoğraflarını da çekip rahatsızlık veren bu şahıs için çözüm bekleniyor.

YASAKLI MADDE KULLANIMI TAVAN YAPTI

Bahse konu kişilerin ülke genelinde yaygınlaşan bağımlılıktan kaynaklı olarak zaman içerisinde ruhsal problemler yaşadığı ve akli dengelerini kaybederek yaşadıkları bölgelerde halkı taciz ettiği ifade edildi. Yetkililer ise rahatsızlık yaratan bu kişilerle uğraşmaktan kaçınıyor.

Hava sıcaklığı iç kesimlerde 36 dereceye kadar çıkacak Hava sıcaklığı iç kesimlerde 36 dereceye kadar çıkacak

POLİS VE SAĞLIK BAKANLIĞI TOPU BİRBİRİNE ATIYOR

Yaşanan aşırı rahatsızlıklardan ve tacizlerden dolayı polise şikâyette bulunan bölge halkına polis, “Yasa bize bu kişilere müdahale etme yetkisini vermiyor” diyerek sorumluluğu Sağlık Bakanlığı’na atıyor. Sağlık Bakanlığı ise bu görevin poliste olduğunu, tutuklama yaptıktan sonra Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürme yetkisinin olduğunu ve hastane başhekiminin de onay vermesiyle hastaneye yatırılıp tedavi başlatılabileceğini öne sürüyor.

YETKİ KARMAŞASI İÇERİSİNDE ÇARESİZ KALAN İNSANLAR

Kurumlar arası bu yetki karmaşası yaşanırken, bölge halkı çaresiz bir şekilde bu tür kişiler tarafından mağdur edilmeye devam ediyor. Kendilerini çaresiz hisseden vatandaş, bu sorunun çözümü için acil adım atılmasını bekliyor.

Editör: Simge YILDIZ