8 Temmuz 2024 tarihinde, 20:00-24:00 saatleri arasında Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt Polis Müdürlükleri’nin sorumluluk alanlarında eş zamanlı asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirildi.

GAZİMAĞUSA'DA DENETİMLER

Gazimağusa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler, kahvehaneler, gece kulüpleri ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edilmiş, ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.

GAZİMAĞUSA'DA KUMARHANE DENETİMLERİ

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 16 kişi tespit edilerek haklarında yasal işlem başlatılmıştır.

GAZİMAĞUSA'DA TRAFİK DENETİMLERİ

Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu toplam 1750 araç sürücüsü kontrol edilmiş, 211’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 1’i alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 1’i sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 10’u sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 4’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 11’i seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 1’i sigortasız araç kullanmak olmak üzere toplam 409 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilmiştir. Ayrıca, bir sürücü tutuklanmış ve 3 araç trafikten men edilmiştir.

GİRNE'DE DENETİMLER

Girne’de gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edilmiş, herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 62 kişi tespit edilerek haklarında yasal işlem başlatılmıştır.

GİRNE'DE TRAFİK DENETİMLERİ

Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu toplam 1150 araç sürücüsü kontrol edilmiş, 95’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 6’sı alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 2’si sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 14’ü sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 5’i emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 62’si seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 20’si sigortasız araç kullanmak, 2’si tehlikeli sürüş yapmak, 3’ü motosiklette seyir halindeyken koruyucu başlık takmamak olmak üzere toplam 279 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilmiştir. Denetimler sırasında 90 araç trafikten men edilmiştir.

Cecilia Krull Othello Kalesi’nde müzik severlerle buluştu Cecilia Krull Othello Kalesi’nde müzik severlerle buluştu

GÜZELYURT'TA DENETİMLER

Güzelyurt’ta gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edilmiş, herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.

GÜZELYURT'TA TRAFİK DENETİMLERİ

Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu toplam 785 araç sürücüsü kontrol edilmiş, 22’si yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 2’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 3’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 3’ü sigortasız araç kullanmak olmak üzere toplam 109 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilmiştir. Denetimler sırasında 3 araç trafikten men edilmiştir.