ÖZEL HABER|

**ZAMLAR VURDU, HALK ISYANDA: EKMEK, SİGARA, TÜP... SIRADA NE VAR? **

Son günlerde artan zamlar, özellikle de sendikaların "asgari ücret belirlenmeli" taleplerinden sonra yapılması toplumda büyük bir öfkeye neden oluyor. Ekmek, sigara ve tüpe yapılan ve geleceği bildirilen zamlar, halkın belini daha da büküyor. İşçi tarafı, zam taleplerini önceden iletiyorken işveren tarafı, rakam açıklamanın doğru olmadığını savunuyor. Vatandaşlar ise "Yeni zamlarla ekmeğe fiyat belirlemek doğru mu?" sorusuyla tepkilerini dile getiriyor.

**AKARYAKIT ZAMMI DA YOLDA MI? BRENT PETROL'ÜN DÜŞÜŞÜNE RAĞMEN İNDİRİM YOK! **

Geçtiğimiz aylarda Brent Petrol'ün varil 94 dolara kadar yükselmesi ile gelen akaryakıt zammına rağmen, bugün ise varil fiyatının 81,00 dolara satılmasına rağmen indirim olmaması ile ekmek, sigara ve tüpe gelen zamların ardından akaryakıta yapılacak zam endişeleri artırıyor.

                                                                                                              

                                       EYLÜL 2023    /95.21 dolar                              KASIM 2023 /81.00 Dolar

Girne Belediye Başkanı Şenkul seçim sözünü tuttu Girne Belediye Başkanı Şenkul seçim sözünü tuttu

ASGARİ ÜCRETTE YENİ RAKAM ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?

Asgari ücrette yeni artış talepleri yükselirken, bu taleplerin karşılık bulmaması ve zamların artması, belirlenecek olan asgari ücretin eriyebileceği endişesini doğuruyor. Gün geçtikçe alım gücünün azaldığı bir ortamda, ev kiraları ve temel ihtiyaçlardaki fiyat artışları nasıl önleneceği merak konusu oluyor.