Güney Kıbrıs'ın Lefkoşa'da, dolandırıcılık ve hırsızlık suçlarına karışan 40 yaşındaki Litvanyalı Deicis Vaitkevicius'u yakalamak için polis ekipleri seferber oldu. Suçlu, ortadan kaybolduktan sonra Güney Kıbrıs ve Yunanistan polisinin yoğun çabalarıyla bulunmaya çalışılıyor.

Interpol'e de bilgi verilerek arama çalışmalarının genişletildiği belirtilen Vaitkevicius'un yüzünde bulunan dövmelerle kolayca tanınabileceği vurgulandı. Suçlunun, komşu ülkelerle birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye'ye geçmiş olabileceği üzerinde duruluyor.

Güney Kıbrıs'ta çocuk istismarının boyutu dehşet verici! Güney Kıbrıs'ta çocuk istismarının boyutu dehşet verici!

Güney Kıbrıs polisi, Vaitkevicius'un yakalanması için kamuoyuna çağrıda bulundu ve yayınladığı ilanda şu ifadelere yer verdi: "Lefkoşa ilinde 13 Şubat 2024 tarihinde işlenen hırsızlık ve dolandırıcılıktan aranan 40 yaşındaki kişinin 14/07/1983 doğumlu, Litvanyalı Deivis Vaitkevicius olduğu belirlenmiştir. Hakkında adli tutuklama emri çıkarılmıştır. Yüzünün tamamında dövmeler vardır, görüldüğünde tanınmaması mümkün değildir. Bulunmasına yardımcı olabilecek herhangi bir şey bilenlerin Lefkoşa TAE (Ceza Soruşturma Dairesi), en yakın Polis Karakolu veya 1460 numaralı telefondan Vatandaş Hattı ile iletişime geçmesini rica ederiz."

Editör: Umut Çengi