İsrailli bakandan skandal sözler: Filistinliler infaz edilmeli İsrailli bakandan skandal sözler: Filistinliler infaz edilmeli

Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan son gelişmeleri 'Atina'nın Sesi' platformunda değerlendiren Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias, olası bir Türk-Yunan savaşına dair değerlendirmelerde bulundu.

"ÇOK ENDİŞELİYİM"

Dendias, Türkiye'nin sert politikalarının seviyesini düşürdüğünü ancak kesin olarak bölgedeki planlarını değiştirmediğini belirterek, "Çok endişeliyim, yaklaşık 100 milyon nüfuslu bir ülke hemen yanı başımızda bizlere karşı planlar yapıyor. Ulusal egemenliğimizi korumak için çalışıyorum" şeklinde konuştu.

"TÜRKLER NEDEN İKİNCİ BİR SAVAŞ GEMİSİ İNŞA EDİYOR?"

Sözlerine devam eden Dendias, "Ege'deki Türk Navtexleri halen devam ediyor. Türkler ikinci bir savaş gemisini inşa ediyor." dedi. Açıklamalarına devam eden Dendias, "Neden inşa ediyorlar? Sırf Boğaz'da geçit töreni yapmak için mi, yoksa Libya ile imzalanan anlaşma sonrası Doğu Akdeniz'de tam üstünlük kurmak için mi? Olası bir savaşta Fransa ve ABD'den gelmesi gereken yardımı unutun." şeklinde konuştu.

KAAN KORKUSU

KAAN hakkında da açıklamalarda bulunan Dendias, "Biz henüz o seviyede değiliz. Yüzleşmemiz gereken sorunlar var, çözebilirsek biz de Türklerin seviyesine ulaşacağız" dedi.

"TÜRKLER LOZAN'I OKUMALI"

“Türkler de bizim gibi Lozan’ı okuyabilir." diyen Dendias, "Türkiye’nin 3 mil dışındaki her şeyin Yunanistan’a ait olduğunu iyi biliyorlar, bizde biliyoruz.” şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE KUŞATMAYA HAZIRLANIYOR"

Öte yanadn Yunan medyası Arap basınında çıkan "Türkiye'nin İskenderiye Limanı ilgisine" dikkati çekerek,  Türkiye'nin Libya ve Mısır ittifakı ile birlikte hem Kıbrıs hem de Atina'yı Doğu Akdeniz'de kuşatmaya hazırlandığını yazdı.

Editör: Simge YILDIZ