İSTİFA ETMEK ERDEMDİR BAY AVCI!

Rüşvet aldığı iddiası ile tutuklanan ve bugün mahkeme çıkacak olan YÖDAK Başkanı Turgay Avcı’nın görevden alınması için Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından Yüksek Adliye Kurulu’na başvuruda bulunulmuştu.

AVCI HASTANEDEN HAPİSE

Polis tarafından Cuma günü gözaltına alındıktan sonra sağlık problemleri nedeniyle hastaneye kaldırılan Avcı, dün itibarıyla gördüğü tedavinin ardından polis tarafından mahkeme saatini beklemek üzere demir parmaklıklar ardına götürüldü.


AVCI HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMASI KARARI VERİLDİ

Tatar’ın başvurusunu değerlendiren Yüksek Adliye Kurulu, Avcı hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Kurul, soruşturma memuru olarak Kıdemli Yargıç Gökhan Asafoğulları’nı atadı.

AVCI’DAN SAVUNMA İSTENECEK

Mahkemeler ve YÖDAK yasaları uyarınca, Turgay Avcı’dan on beş gün içinde yazılı savunma isteyecek. Savunmanın ardından Asafoğulları, en geç otuz gün içinde hazırlayacağı raporu Yüksek Adliye Kurulu’na sunacak. Raporu değerlendirecek Kurul, kovuşturmaya gerek görürse disiplin yargılamasına geçilecek.

İSTİFA ERDEMDİR

Başbakan Üstel, Türkiye'de temaslarda bulunacak: İsias davasını da takip edecek! Başbakan Üstel, Türkiye'de temaslarda bulunacak: İsias davasını da takip edecek!

Hakkındaki belgeli iddialara rağmen uzun süre boyunca istifa etmeyerek yüksek öğretime büyük bir zarar veren Avcı, şu anda yaşanılan skandala ve hakkındaki rüşvet aldığı iddiasına rağmen hala görevinden istifa etmiş değil. Oysa istifa etmenin bir erdem olduğu herkes tarafından biliniyor.

Editör: Umut Bilir