04.03.2024 tarihinde saat 17:30 sıralarında Yonca Kavşağı-Ercan Anayolu'nun 3-5’inci kilometreleri arasında meydana gelen trafik kazasında, Samet Kaan KAZICI (E-20) idaresindeki ZND 802 plakalı araç ile Ercan istikametine seyir halindeyken, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek aynı istikamette seyreden Ali NANE (E-25) idaresindeki HK 216 plakalı minübüse çarptı.

Çarpmanın etkisiyle savrulan ZND 802 plakalı araç, yol ortasındaki beton bariyerlere çarpıp dururken, HK 216 plakalı minübüs ise sola doğru savrularak yolun solundaki akasya ağaçlarına ve çelik bariyerlere çarparak durdu. Neyse ki, kazada herhangi bir yaralanma olmamıştır.

Tatar: “Kültürümüzü ve geleneklerimizi, üretken yapıyla sürdürüp gelecek kuşaklara aktarmak görevimizdir” Tatar: “Kültürümüzü ve geleneklerimizi, üretken yapıyla sürdürüp gelecek kuşaklara aktarmak görevimizdir”

ZND 802 plakalı araç sürücüsü Samet Kaan KAZICI, kaza sonrasında mal sahibinden izinsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmaktan dolayı tutuklanmıştır. Soruşturma ise devam etmektedir.

Editör: Umut Çengi