Başbakan Üstel altyapı, reformlar, internet altyapısı gibi yıllardır dokunulmayan konulara el attıklarını ve Yeni Ercan Havalimanı ve fizibilite çalışmaları başlayan Türkiye’den kablo ile elektrik projesi ve ülkede başlattıkları altyapı, yol projeleriyle KKTC’ye ekonomik, mali ve altyapı anlamında önemli bir değer katmayı başardıklarını belirtti.

Başkabakan Üstel, halkın mutlu olması ve enflasyon karşısında alım gücünü desteklemek adına kamu çalışanlarına enflasyon oranında tarihte eşine az rastlanan artış yansıttıklarını ve hayat pahalılığının yılda 3 kez ödenmeye başlanmasıyla, alım gücüne destek olmaya 2024 yılında devam edeceklerini ifade etti.Sosyal yardım, engelli, cemile maaşlarına yüzde yüze yakın artış verdik ve vermeye devam edeceklerini, özel sektör için de sosyal prim desteğini sürdüreceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar: “Temsilcilikler ülkenin bağımsızlığının ifadesidir” Cumhurbaşkanı Tatar: “Temsilcilikler ülkenin bağımsızlığının ifadesidir”

Üreticiye teşvik primi, hayvan üreticisine de yem desteğimiz süreceğini de söyleyen Üstel, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yasaları önümüzdeki süreçte de hayata geçireceklerini söyledi.

"Devletimizi, yeni dünya düzenine yakışır bir şekilde hazırlayacağız."

Ünal Üstel, "yolumuz, hedefimiz 2027' dir. Birlik olmaya devam edelim. Beraber olmaya devam edelim. Bir bütün içinde, bu uzun yolda kenetlenip ilerlemeye devam edelim." şeklinde konuşarak sözlerine "ziyaretlerimize yoğun ilgi gösteren Gazimağusa ve İskele halkına TEŞEKKÜR EDERİM." diyerek sonlandırdı.