Hala Sultan Camii’nde “15 Temmuz Şehitlerini Yad” programı düzenlendi Hala Sultan Camii’nde “15 Temmuz Şehitlerini Yad” programı düzenlendi

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Başbakan Sayın Ünal Üstel’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlamaktan memnuniyet duydum” diyerek, görüşmede, 2024 İktisadi ve mali iş birliği anlaşması ile gerçekleştirilmesi öngörülen öncelikli projeleri ele aldıklarını belirtti.

"Şimdi de Kıbrıs’ın bereketli ovalarını suyla buluşturarak tarımsal üretimi destekleyeceğiz"

Cevdet Yılmaz, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, KKTC’nin refahı için hayata geçirilen proje ile Anadolu’dan gelen su ile içme suyu sorununun çözüldüğünü belirterek, “Şimdi de Kıbrıs’ın bereketli ovalarını suyla buluşturarak tarımsal üretimi destekleyeceğiz” dedi.

"Ülkelerimiz ve bölgemiz için hayati önem taşıyor"

Bunun yanı sıra; sanayi, turizm, altyapı, sağlık, eğitim, ulaşım gibi konulardaki iş birliğinin artırarak KKTC’ye refah artışına katkı sunmayı sürdüreceklerini vurgulayan Yılmaz, “Hem Türkiye’de hem de KKTC’deki ekonomik ve siyasi istikrarın devamı ülkelerimiz ve bölgemiz için hayati önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Cevdet Yılmaz, yaptığı paylaşıma, şu şekilde devam etti:

“Bu bağlamda, Türkiye’de uyguladığımız programın planlı ve koordineli bir şekilde işliyor olmasının KKTC’ye ve Kıbrıs Türkü kardeşlerimize de çok olumlu yansımaları olacaktır. Hazırlıkları süren ve 20 Temmuz’da 50. Yılını idrak edeceğimiz Mutlu Barış Harekâtı’nın yıl dönümünü şimdiden kutluyor, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Birliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun”