28 Mayıs 2024 tarihinde saat 15:30 civarında, Yeniboğaziçi köy yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında iki kişi yaralandı, bir kişi tutuklandı.

Kaza, Emine Yılkan (61) yönetimindeki NS 582 plakalı aracın, Aytotoro Meze Evi önlerine geldiği sırada dikkatsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek sağ şeride geçmesiyle gerçekleşti. Bu sırada karşı yönden gelmekte olan Seren Karaşahin (21) yönetimindeki RC 072 plakalı araç ile çarpıştı. 

Edinilen bilgilere göre, Emine Yılkan'ın aracı aniden kontrolsüz bir şekilde şerit değiştirdi ve Seren Karaşahin’in aracının önünü tıkadı. Çarpışma kaçınılmaz oldu ve her iki araç da büyük hasar gördü.

Kaza sonucunda RC 072 plakalı aracın sürücüsü Seren Karaşahin ve NS 582 plakalı araçtaki yolcu Efsun Doğruöz (4) yaralandı. Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Seren Karaşahin, sağ ayağında ve sol el bileğinde kırık ve iç kanama teşhisiyle acil olarak ameliyata alındı. Ameliyatın ardından cerrahi yoğun bakım servisinde müşahede altında tutulduğu öğrenildi. Minik Efsun Doğruöz ise sağ ayak topuğundaki kırık nedeniyle yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.

Tüketici Örgütleri Konfederasyonu plaj ücretleri hakkında İçişleri Bakanlığına çağrıda bulundu Tüketici Örgütleri Konfederasyonu plaj ücretleri hakkında İçişleri Bakanlığına çağrıda bulundu

Kazaya neden olduğu iddia edilen NS 582 plakalı aracın sürücüsü Emine Yılkan, olay yerinde tutuklandı. Polis, kazanın oluş sebebini ve detaylarını araştırmaya devam ediyor.

Editör: Umut Çengi