Dinçyürek:” Engelsiz bir yaşam ve sağlığa erişimdeki engelleri ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” 

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ve beraberindeki heyet Engelliler Haftası nedeniyle Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek’i ziyaret etti. 

Engelliler Haftası nedeniyle Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin ziyaretinden dolayı memnuniyeti dile getiren Bakan Dinçyürek, bugün yapılan görüşmede beklentileri dinlediğini, acil olan sorunların çözümleri için hemen harekete geçtiklerini, engelsiz bir yaşam için ve sağlığa erişimdeki engelleri ortadan kaldırmak için var gücüyle çalışmaya devam edeceklerini belirtti. 
Dinçyürek, bu yıl içerisinde Sağlık Bakanlığı’nda engelli bireylerin sağlığa erişimini kolaylaştırmak amacıyla bir komite kurulduğunu ve düzenli olarak toplandıklarını, yakın bir tarihte alınan kararlar doğrultusunda kamuoyunu da bilgilendireceklerini söyledi. 

Serkan Kaya'ya Merit'te yoğun ilgi: Üç bini aşkın hayranı ile buluştu! Serkan Kaya'ya Merit'te yoğun ilgi: Üç bini aşkın hayranı ile buluştu!

Kibrit, Engelliler Haftası nedeniyle Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek’i ziyaret ettiklerini ancak Dinçyürek’in hekimliği ve milletvekilliği döneminde her zaman yanlarında olduğunu, şu anda bakanlığı döneminde de sorunlara anında reaksiyon göstererek çözüm odaklı yaklaştığını bu nedenle teşekkür ettiğini ifade etti. 

Kibrit, Sağlık Bakanlığı’nda oluşturulan engelli bireylerin sağlığa erişimini kolaylaştırmak için oluşturulan komitenin de çalışmalarını desteklediklerini vurguladı.

Editör: Ayşe Açıkel