A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella son oynadıkları Gürcistan karşılaşmasının 11’ine göre Portekiz maçında 4 değişiklik yaptı. Montella'nın bu kararları tepkiyle karşılandı.

EURO 2024 F Grubu ikinci maçında Türkiye ile Portekiz BVB Dortmund Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Ay-yıldızlılar mücadeleden 3-0 mağlup ayrıldı.

Portekiz'e galibiyeti getiren golleri 22'nci dakikada Bernardo Silva, 29'uncu dakikada kendi kalesine Samet Akaydin ve 56'ncı dakikada Bruno Fernandes kaydetti.

İlk 11'de 4 değişiklik yapıldı

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda heyecan, sezonun 13. yarışı Macaristan Grand Prix'si ile devam edecek. Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda heyecan, sezonun 13. yarışı Macaristan Grand Prix'si ile devam edecek.

Bu müsabakada ise Vincenzo Montella'nın çıkardığı ilk 11 tartışma konusu yarattı.

İtalyan çalıştırıcı, 3-1 kazanılan Gürcistan maçına; Mert Günok, Mert Müldür, Samet Akaydin, Abdülkerim Bardakcı, Ferdi Kadıoğlu, Kaan Ayhan, Hakan Çalhanoğlu, Orkun Kökçü, Arda Güler, Kenan Yıldız ve Barış Alper Yılmaz 11’i ile başlamıştı.

Montella Portekiz karşısında ise son oynadıkları Gürcistan müsabakasının 11’ine göre Portekiz maçında 4 değişiklik yaptı.

Portekiz maçı kadrosu eleştirildi

Milliler mücadeleye; Altay Bayındır, Zeki Çelik, Samet Akaydin, Abdülkerim Bardakcı, Ferdi Kadıoğlu, Kaan Ayhan, Hakan Çalhanoğlu, Orkun Kökçü, Yunus Akgün, Kerem Aktürkoğlu ve Barış Alper Yılmaz 11’i ile başladı.

50 yaşındaki teknik adamın almış olduğu bu karar kamuoyu tarafından büyük bir eleştiriyle karşılandı.

Futbolseverler, Montella'nın çıkarmış olduğu kadroya tepki gösterdi.