ÖZEL HABER|

Başbakan Üstel, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayımladı Başbakan Üstel, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayımladı

Lefkoşa'daki trafik sorunlarına bir çözüm olarak planlanan Kuzey Çevreyolu, henüz tamamlanmış değil. Bu yolun Haspolat'tan, Dikmen Kavşağı'na ve Lefkoşa-Girne Anayolu'nun Lefkoşa bağlantısına kadar olan kısımlarının tamamlanmış olması, şehir içindeki trafik sıkışıklığını gidermekte yetersiz kalıyor.

ŞEHİR İÇİNDEN ŞEHİR İÇİNE BAĞLANAN BİR YOL!
Özellikle Lefkoşa'dan Girne'ye gitmek isteyen sürücüler için, Kuzey Çevreyolu bir trafik sorununa dönüşmüş durumda. Şehir içindeki trafikten kaçarak ve çevreyolu kullanarak Girne'ye gitmek isteyen sürücüler, ancak Gönyeli Çemberi'nden U dönüşü yaparak Girne istikametine ulaşabiliyorlar. Bu durum, Gönyeli Çemberi'nde trafiğin sıkışmasına neden oluyor ve Girne'ye gitmek isteyen sürücüler ile Lefkoşa'ya geri dönmek isteyen sürücüler için büyük bir eziyete dönüşmüş durumda.

ALTERNATİF GÜZERGAH DA EZİYET!
Diğer alternatif güzergâh ise Dikmen üzerinden Boğaz'a çıkmak ve oradan anayola bağlanmaktır, ancak bu yolun da dolanbaçlı olması sürücülerin tercih etmesini zorlaştırıyor.

SÜRÜCÜLER ÇÖZÜM BEKLİYOR!
Sürücüler, bu durumdan dolayı rahatsızlıklarını dile getirirken, “Hani kavşak, trafikten çıkıp trafiğe giriyoruz, yolun bir anlamı yok, şehir içinde değil Gönyeli Çemberi’nde tıkanıyoruz…” gibi söylemlerde bulunuyor ve bir an önce Lefkoşa Kuzey Çevreyolu’nun Girne istikametine bağlanması için kavşak yapılmasını bekliyor.