ÖZEL HABER |

“YABANCILAR HUZURSUZ” manşetimizin ardından ülkemize gelen yabancıların oturma izni ve mal edinmeleri konusunda gazetemize çok sayıda bilgi geldi. Gelen bilgiler arasında özellikle yabancıların mal edinmeleri konusunda 3-5 avukatın adres olarak gösterildiği yönünde.

OTURMA İZNİ DANIŞMALIK ŞİRKETLERİNE MAL EDİNME İSE AVUKATLARA

Geçtiğimiz günkü manşet haberimizde ülkemize gelen yabancı uyruklu insanların bizzat İçişleri Bakanlığı tarafından bazı danışmanlık şirketlerine yönlendirildikleri ve oturma izni alabilmek için bu şirketlere havadan 3 bin Euro ödediklerini halkımızın bilgisine getirmiştik. Yeni iddia ise mal edinmek isteyen yabancı uyruklu insanların yine aynı yolla 3-5 tane avukata yönlendirildikleri ve işlerinin olabilmesi için bu avukatlara 5 bin STG ödedikleri iddia edildi.

KAMU ÇÜRÜDÜ

KTSYD’de de genel kurul yarın gerçekleştirilecek KTSYD’de de genel kurul yarın gerçekleştirilecek

Gelen bilgilere göre online başvuru yoluyla birinci etap kayıtlarının kişiler tarafından yapılabildiğini ancak ikinci etap başvurularının kesinlikle yapılamadığı ifade edildi. Sisteme sadece bahse konu avukatların girebildiği ve işlem yapabildiği iddiası ortaya konurken, çıkartılan bu sorun ile sadece bu işlemi yapabilen avukatlara insanların 5’er bin STG ödedikleri vurgulandı. Bu durum karşısında kamunun çürüğüne dikkat çeken vatandaşlar, her işin rüşvet karşılığı yapılmasından dolayı isyan etti. 

BAKAN NE YAPIYOR?

Oturma izinleri konusunda bizzat insanları danışmanlık şirketine yönlendirdiği iddia edilen Dursun Oğuz’un, yabancıların mal edinme konusunda da ortaya konan iddiaların neresinde olduğu merak ediliyor. Vatandaş ise tüm bunlar yaşanırken “Bakan Dursun Oğuz ne yapıyor” diye soruyor.