Bugün Girne'de düzenlenen törende Başbakan Ünal Üstel, Girne Dr. Salih Miroğlu Antrenman Sahası'nın Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü'ne devredilmesini sağlayan önemli bir protokol imzaladı. Protokol törenine katılan Üstel, hükümetin sporun gelişimine verdiği önemi vurgulayarak, gençlerin spor yapma imkanlarını artırmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu da konuşmasında, Dr. Salih Miroğlu Antrenman Sahası'nın artık Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü tarafından yönetileceğini ve kulübün alt yapı sporcuları için modern bir antrenman tesisi haline getirileceğini açıkladı.

Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü Başkanı Ezel Kaynak ise törende yaptığı konuşmada, sporun gençler için önemine vurgu yaparak, Başbakan Ünal Üstel'e ve Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu'na teşekkür etti. Kaynak, yapılan anlaşmanın kulüp için önemli bir adım olduğunu belirterek, tesisin kulüp gençlerine ve sporcularına katkı sağlayacağını ifade etti.

Özkunt, DAÜ Deniz Tesisleri ve arazilerinin "peşkeş çekileceği” iddialarının hala yalanlanmadığına dikkat çekti Özkunt, DAÜ Deniz Tesisleri ve arazilerinin "peşkeş çekileceği” iddialarının hala yalanlanmadığına dikkat çekti

Törende ayrıca, Dr. Salih Miroğlu Antrenman Sahası'nın artık Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü için yeni bir dönemin başlangıcı olduğu vurgulandı.