Arıza giderilene kadar alternatif numaralar sunuldu Arıza giderilene kadar alternatif numaralar sunuldu

CTP Milletvekili Teberrüken Uluçay, “Çarşı Ekonomi Siyaset” başlıklı konuşma yaptı. Güney Kıbrıs’la olan ilişkilerin canlı tutulmasının ekonomi açısından önemli fırsatlar barındırdığını kaydeden Uluçay, ülkenin içinde olduğu ekonomik yapıda hayat pahalılığının 4 ayda bir ödenecek olmasının, satın alma gücü açısından önemli olduğunu söyledi.

Türkiye’de hükümetin kamuda uygulanacak tedbirlerle ilgili yaptığı açıklamaya işaret eden Uluçay böylece mali disiplin sağlanmasının hedeflendiğini kaydetti. Uluçay, bu tedbirlerle amacın kamuda verimliliği artırarak tasarruf etmek, tasarrufu hayata geçirmek adına raporlama ve yaptırım modeline geçmek ve bunun piyasalara yansımasının takibini yapmak olduğunu dile getirdi.

Kamu araçlarının ortak havuzda toplanmasının da bu tedbirler arasında olduğunu ifade eden Uluçay kendi hükümetleri döneminde böyle uygulamayı denediklerini söyledi.

5’li görüşmenin kısa süre içinde olmasını mümkün gördüğünü dile getiren Uluçay, Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarının daha kısa zamanda çözülebilmesi için uluslararası ilişkilerde diplomatik açılımlara ihtiyaç olduğunu belirtti.

Editör: Simge YILDIZ