Üç ayrı bölgede çıkan yangınlar sonucu yaklaşık 25 dönümlük alan ve birçok ağaç zarar gördü.

Saat 10:00 sıralarında, Boğaziçi'nde Sosyal Konut Arsaları Mevkiindeki isimsiz sokakta İskele Belediyesi'ne ait vinçli kamyon ile moloz temizliği çalışması yapıldığı esnada, vincin elektrik tellerine çarpması sonucu yangın çıktı. Polis Basın Subaylığı'ndan alınan bilgiye göre, elektrik tellerinden çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması neticesinde meydana gelen yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın sonucu yaklaşık 3,5 dönümlük arazi içerisindeki kuru ot ve molozlar yanarak zarar gördü. Soruşturma devam ediyor.

Aynı gün saat 16:00 sıralarında, Akçiçek köyünün doğu kısmındaki arazi içerisinde henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı yangın çıktı. Polis Basın Subaylığı'ndan alınan bilgiye göre, yangın sonucu yaklaşık 20 dönümlük arazi içerisindeki makilik alan, zeytin, çam ve alıç ağaçları ile kuru otlar yandı. Yangına polis, itfaiye, Orman Dairesi ekipleri, askeri personel ve bölge halkı traktörlerle müdahale etti. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Tatar’a Samtay Vakfı tarafından hazırlanan “Kıbrıs Zaferi” dergisi takdim edildi Cumhurbaşkanı Tatar’a Samtay Vakfı tarafından hazırlanan “Kıbrıs Zaferi” dergisi takdim edildi

Saat 16:25 sıralarında, Gönyeli'de Ceviz Sokak üzerinde K.Ö. (74) kendisine ait arazi içerisinde kaynak işi yaptığı sırada, makineden çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu yangın çıktı. Polis Basın Subaylığı'ndan alınan bilgiye göre, yangına polis itfaiye ekipleri ile Gönyeli - Alayköy Belediyesi’ne ait iş araçları ve tanker ile müdahale edildi. Yangın sonucu arazi içerisindeki 8 adet zeytin ağacı ve kuru otlar ile molozlar tamamen, 8 adet zeytin ağacı ise kısmen yanarak zarar gördü. K.Ö. hakkında yasal işlem başlatıldı ve soruşturma devam ediyor.