UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bazı haber sitelerinin kendisi hakkında çarpıtılmış ve asılsız haberler yaptığını belirtti. Yeşilırmak, Meclis İdari Komitesi’nden kendi isteğiyle istifa ettiğini, ancak bu durumun medyada sanki partisi tarafından görevden alınmış gibi yansıtıldığını ifade etti.

“GÖREVDEN KENDİ İSTEĞİMLE AYRILDIM”

Yaklaşık 2.5 yıldır İdari Komite üyeliği ve başkanlığı görevini yürüttüğünü belirten Yeşilırmak, bu süre zarfında önemli çalışmalara imza attığını söyledi. İdari Komite olarak 60’a yakın yasa tasarısı ve önerisi geçirdiklerini, meclisin “Yasa yapmazlar, çalışmazlar” algısını kırdıklarını vurguladı. Ayrıca, iki yaz dönemi boyunca meclisin tatilde olmasına rağmen aralıksız yasa yaptıklarını belirtti. Yeşilırmak, diğer komitelerde görev almak ve çalışmalara olanak sağlamak amacıyla bu görevden kendi isteğiyle ayrıldığını açıkladı.

Bazı haber sitelerinin kendisi hakkında geçen hafta basına servis ettikleri ve kendisine ait olmayan söylemleri çarpıtarak vatandaşları yanılttığını dile getiren Yeşilırmak, etik habercilik çağrısında bulundu. Katıldığı bir canlı yayında yükseköğretim alanının ciddi şekilde denetlenmesi gerektiğini söylediğini belirten Yeşilırmak, bu sözlerinin de çarpıtıldığını ve kendisinin tuzağa düşürüldüğü veya kandırıldığı yönünde haberler yapıldığını ifade etti.

KUDRET ÖZERSAY'A TEPKİ “TABELA PARTİSİ BAŞKANI POPÜLİZM YAPIYOR”

Yeşilırmak, Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay’ın da bu durumu popülist bir şekilde kullanmaya çalıştığını belirtti. "Bununla birlikte tabela partisi başkanı da istifayı diploma olayı ile ilişkilendirerek her zamanki gibi popülizm yaparak kendine pay çıkarmaya çalışmaktadır," diyen Yeşilırmak, Özersay’a tepki gösterdi.

"BİRAZ ETİK HABERCİLİK YAPIN"

Yeşilırmak, dikkat çekmek, beğeni almak, yorum almak ve para kazanmak amacıyla yapılan bu tür yanıltıcı haberlerin etik dışı olduğunu belirtti. Belediye başkanlığı yaptığı dönemde kamu kaynaklarını koruduğunu, etkin kullandığını ve yolsuzluğa bulaşmadığını vurgulayan Yeşilırmak, habercilerden biraz olsun etik davranmalarını istedi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, bayram ziyaretlerini sürdürdü… Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, bayram ziyaretlerini sürdürdü…

Ekran Görüntüsü 2024 05 20 221515

Editör: Simge YILDIZ