İş insanı Tuygun Töre, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Merih Demiral'ın "Bozkurt" selamına destek verdi ve konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Merih Demiral’ın 'Bozkurt' işaretini kullanması üzerinden Türklüğe kin ve nefret kusanlara, ayrıca 'Kurt' simgesini kullananlara IRKÇILIK ve FAŞİSTLİK damgası vuran okumamış, bilgisiz, cahil kişilere kendi bilgilerimden bazılarını paylaşma gereği duydum.

Türk tarihinde 'Bozkurt' işareti, Türklerin birbirlerini tanıdığı ve tanıştığı ilk günlerden beri kullanılan bir semboldür.

AKOL Global yeni projesinin tanıtımını gerçekleştirdi AKOL Global yeni projesinin tanıtımını gerçekleştirdi

Atatürk, birçok tarih kitabında 'Sarışın Kurt' benzetmesiyle anlatılmaktadır.

Azerbaycan 1991 yılında bağımsızlığını ilan ettiğinde milyonlarca kişi 'Bozkurt' işaretiyle Kurucu Cumhurbaşkanı Ebufeyz Elçibey'i selamladı.

Sol görüşlü yazar Nazım Hikmet ve besteci Atilla İlhan'ın kitaplarında Atatürk için 'Sarı Kurt' ifadesi kullanılmaktadır.

Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından biri olan Petrol Ofisi'nin logosu bir kurt başıdır.

Türk Mukavemet Teşkilatı'nın amblemi Bozkurt'tur.

Eskiden Türkiye'de 'Bozkurt' adında bir sigara ve gazete bulunmaktaydı.

Atatürk'ü anlatan önemli kitaplardan birinin adı 'Bozkurt'tur.

Kurt simgesi sadece Türklerin değil, birçok milletin tarihinde önemli bir semboldür.

Almanlar Ayı, İngilizler Aslan, Avustralyalılar Kanguru gibi hayvan sembollerini kullanırken kimse rahatsız olmaz. Ancak Türklükle ilişkilendirildiğinde iç ve dış düşmanlar rahatsız olur.

Merih'in 'Bozkurt' hareketi üzerine FIFA soruşturma başlatırken, Alman iç işleri bakanı ceza istemiş. Ancak Jude Belingham'in cinsel organ işareti yaptığı olay göz ardı edilmiştir.

'Bozkurt' işareti binlerce yıldır Türklüğün sembolü olmuş, ırkçılık veya partizanlık değildir. Rahatsız olanlar kendilerine sormalıdır.

Son olarak bir özdeyişle yazımı bitirmek istiyorum:

'Türk olmak zordur çünkü dünyayla savaşırsın, ama Türk olmamak daha zordur çünkü Türklerle savaşırsın.'"