KSTU soruşturmasında S.G. ile B.Ö’nün duruşması yarın devam edecek KSTU soruşturmasında S.G. ile B.Ö’nün duruşması yarın devam edecek

Giresun'da, sahte sürücü belgesi düzenleyerek haksız kazanç elde eden, ehliyet alma niteliklerini taşımayanların Gürcistan ve KKTC'den belge almasına aracılık eden suç örgütüne eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden alınan sahte sürücü belgeleriyle trafiğe çıkan sürücülerin tespit edilmesi üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 6 şüpheliyi gözaltına aldı.

EHLİYETİ ELİNDEN ALINANLAR KKTC VE GÜRCİSTAN’A KOŞTU!

Yapılan açıklamada, "Gürcistan'dan alınma sürücü belgesiyle trafiğe çıkan bir çok sürücünün tespit edilmesi üzerine çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında sürücü belgesi sınavlarında başarısız olan, sağlık durumları, eğitim yeterlilikleri ve daha önce haklarında yapılan adli ve idari işlemler sonucunda sürücü belgeleri ellerinden alınan şahısların Gürcistan ve KKTC'den alınma sahte sürücü belgelerini noter onaylı olarak tercümelerini yaptırıp ülkemizde kullanımını yasallaştırmaya çalıştıkları belirlenmiştir" ifadelerine yer verildi.
Eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınan 6 şüpheliden 1'i tutuklanırken, diğer 5 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Emniyet yetkilileri, bu tür yasadışı faaliyetlere karşı denetimlerin artarak devam edeceğini belirtti.

TRAFİKTE TEHLİKE SAÇIYORLAR!

İl Emniyet Müdürlüğü'nün dikkatli çalışmaları sonucunda tespit edilen, sahte belgelerle trafiğe çıkan sürücülerin ehliyet sınavlarında başarısız olan, sağlık durumları ve eğitim yeterlilikleri ehliyet almaya elverişli olmayan ve daha önce herhangi bir şekilde ehliyeti elinden alınan sürücüler olduğu belirtildi. Bu şekilde araç kullanan birçok sürücünün sadece kendi hayatlarını değil, trafikteki diğer sürücülerin de hayatlarını tehlikeye attığı ortaya çıktı.

Editör: Simge YILDIZ