Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), bugün ani bir kararla grev ilan ederek KIB-TEK veznelerini kapattı. EL-SEN Başkanı Ahmet Tuğcu, Facebook üzerinden canlı yayınlanan basın açıklamasında, veznelerdeki yoğunluğun artması nedeniyle personel sayısının artırılmasını talep ettiklerini, ancak bu taleplerinin yerine getirilmemesi üzerine greve gitmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Mobbing İddiaları ve Siyasi Baskılar

Ahmet Tuğcu, konuşmasında, yeni işe alınan bir personelin YDP (Yeniden Doğuş Partisi) kurultayında Erhan Arıklı'yı desteklememesi nedeniyle mobbinge maruz kaldığını ve sürekli olarak farklı odalara sürüldüğünü iddia etti. Tuğcu, "YDP tarafından gelen baskılar nedeniyle bu kişiye mobbing uygulandı" şeklinde konuşarak, siyasi baskıların çalışma ortamını olumsuz etkilediğini vurguladı.

Ercan Havalimanı'nın Borç Krizi

Tuğcu, Ercan Havalimanı’nın güncel borcunun 92 milyon TL olduğunu ve yaklaşık altı aydır bu borcun ödenmediğini ifade etti. KIB-TEK Genel Müdürünün Ercan Havalimanı'nın elektriğini keserek, bu durumu sendikanın üzerine yıkmaya çalıştığını öne sürdü. Tuğcu, "Ercan Havalimanı'nın borcu ödenmediği için elektrikleri kesildi ve bunun sorumluluğu bize yüklenmek isteniyor" dedi.

"Verilen Sözler Tutulmadı"

Sendika Başkanı, yetkililerin personel talepleri konusunda verdikleri sözleri tutmadığını belirterek, "Biz defalarca personel sayısının artırılması gerektiğini dile getirdik. Ancak bu taleplerimiz görmezden gelindi" ifadelerini kullandı. Tuğcu, çalışanların artan iş yükü karşısında zorlandığını ve bu durumun hizmet kalitesini olumsuz etkilediğini söyledi.

(detaylar gelecek...)

Canlı yayın:

Aracında ve evinde patlayıcı madde bulunan zanlı mahkeme huzuruna çıkarıldı Aracında ve evinde patlayıcı madde bulunan zanlı mahkeme huzuruna çıkarıldı

Editör: Pelinsu Kamalı