Trafik Kazaları Yollarda Endişe Yarattı

21 Mart 2024 tarihinde Boğazköy-Dikmen Anayolu'nda Tahir Baran DEMİR(E-18) yönetimindeki araç, virajı alamayarak kaza yaptı. Araç sürücüsü ve yolcu yaralandı, hastaneye kaldırıldı. 22 Mart 2024 tarihinde Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu'nda Derviş KÜSBECİ (E-28) yönetimindeki araç, önünde seyreden araca çarptı. KÜSBECİ alkol testi için yeterli örneği vermeyi reddettiği için tutuklandı. Kazada yaralanan olmadı. Her iki kaza ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Polis Basın Subaylığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

1.         21.03.2024 tarihinde, saat 21:00 sıralaında, Boğazköy-Dikmen Anayolu’nun 1-2’inci kilometreleri arasında, Tahir Baran DEMİR(E-18) yönetimindeki FB 733 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada sağa meyilli viraja geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve yol kenarında bulunun trafik levhasına, aydınlatma direğine ve tel örgülerin beton direklerine çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü ve araçtaki yolcu Rüya NAS(K-18), kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Besim: “Bu ülkede neye ihtiyacımız olduğunun hesaplanması gerek” Besim: “Bu ülkede neye ihtiyacımız olduğunun hesaplanması gerek”

2.         22.03.2024 tarihinde, saat 02:30 sıralarında, Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu üzerinde, Derviş KÜSBECİ (E-28) yönetimindeki SF 108 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden Salahattin TURUNÇ (E-50) yönetimindeki KF 550 plakalı aracın arka kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. SF 108 plakalı araç sürücüsü Derviş KÜSBECİ, alkol testi için yeterli nefes ve kan örneği vermeyi reddetmesi nedeniyle tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Editör: Umut Çengi