Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Mehmetçik-Büyükkonuk Belediyesi’ni ziyaret etti.

Pamuklu - Kumyalı Anayolu'nda kaza! Pamuklu - Kumyalı Anayolu'nda kaza!

Başkan Töre’yi belediyeye girişi sırasında KKTC’nin tek kadın Belediye Başkanı  Dr. Fatma Çimen Tuğlu, TMT mücahit komutanları ve belediye personeli karşıladı.
Tuğlu burada yaptığı açıklamada Başkan Töre’yi ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Mehmetçik-Büyükkonuk’un mücadele yıllarında önemli görevler üstlendiğini anımsattı.
Tuğlu, KKTC’ye inandıklarını ve her zaman Anavatan Türkiye ile birlikte yürüyeceklerini söyledi. 
Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü çerçevesinde KKTC’nin tek kadın belediye başkanını ziyaret etmek amacıyla Mehmetçik-Büyükkonuk Belediyesi’ne geldiklerini kaydetti.
Töre, Mehmetçik isminin kutsal olduğunu Türk askeri gelene kadar mücahitlerinin direndiğini ve Mehmetçik halkının ikmal yollarını sürekli açık tuttuğunu ifade etti.
Kıbrıs Türk Halkı’nın bugün bir devleti olduğunu bu yapıdan geri dönmenin mümkün olamayacağını belirtti.
Töre, Kuzey’deki topraklar üzerinde devletin kurulduğunu ve KKTC’ye sarılarak yollarına devam edeceklerini, Türk ordusunun da bir daha adadan gitmeyeceğini kaydetti.
Gelecek nesillere Kıbrıs Türk Halkı’nın neler yaşadığının öğretilmesi gerektiğini belirten Başkan Töre, belediye başkanı Tuğcu’ya başarılar, gazilere de uzun ömürler diledi.
Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Mehmetçik-Büyükkonuk Belediye Başkanı Dr. Fatma Çimen Tuğlu’ya konuşmaların ardından günün anlam ve önemine uygun çiçek takdiminde bulundu.

Editör: Ayşe Açıkel