Girne Sanayi Bölgesinde çöp biriktirme dönemi sona erdi Girne Sanayi Bölgesinde çöp biriktirme dönemi sona erdi

Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 2. Uluslararası Pozitif Okullar İyioluş Kongresi ve Dijitalleşen Dünyada Eğitimde Bugünkü Durum ve Gelecek Öngörüleri Paneline Katıldı.
Başkan Töre, panel öncesinde Zirvede Birkan Uzun Sergisi’ni gezerek öğrencilerle ve öğretmenleri ile sohbet etti.
Töre, burada 31 ülkeden katılım olduğunu, ambargolara rağmen böyle bir potansiyeli yakalamanın kendilerine gurur verdiğini söyledi.
Birkan Uzun’un zirvedeyken açtığı KKTC bayrağının tüm gençlere ilham olduğunu belirten Töre, resim sergisinde çizilen bayrak temalarından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Töre, Uzun’un KKTC için bayrak ve gençlere örnek olduğunu söyledi, Allah’tan rahmet diledi.
Atatürk’ün sözlerinden de alıntılar yapan Başkan Töre, özgürlükten ve bağımsızlıktan ödün vermeyeceklerini kaydetti.
Gelişen teknolojiyi takip etmenin ve uygulamanın her alanda önem arz ettiğini belirten Töre, dijitalleşme noktasında KKTC’de de ciddi yatırımlar yapıldığını ifade etti.
Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda olduğu gibi dijitalleşme yatırımlarına da destek verdiğini anımsatan Töre, 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı’nın 50. Yılı coşkusunu kutlamanın arifesinde olduklarını söyledi.
Mutlu Barış Harekatı sonrasında KKTC’yi kurduklarını ve bağımsızlıklarını ilan ettiklerini kaydeden Töre, milli davaya hizmet edenlere teşekkür etti.
Başkan Töre, konuşmasının sonunda panele destek veren Milli Eğitim Bakanlığı’na, tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Editör: Ayşe Açıkel